Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde bulunan Kamu Yönetimi Bölümü 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılından itibaren lisans düzeyinde eğitim ve öğretime başlamıştır. Normal ve ikinci öğretimi bulunan Kamu Yönetimi Bölümü’nde eğitim dili Türkçe’dir. Bölümde 1 doçent, 3 yardımcı doçent ve bir araştırma görevlisi görev yapmaktadır.

Bölümün temel amacı kamu yönetiminin alt disiplinleri olan siyaset ve sosyal bilimler yanı sıra kentleşme ve çevre sorunları, yönetim bilimleri ve hukuk bilimleri alanında öğrencilere yeterlilik sağlamaktır. Böylelikle öğrencilerin mezuniyet sonrası mesleki hayata hazırlanmalarına yeterlilik sağlanmaktadır. Bölüm öğrencilerinin bir veya iki dönem Erasmus Programı ile yurtdışında ve Farabi Programı ile yurt içinde farklı üniversitelerde eğitim alma imkânı bulunmaktadır.

Mezunlar merkezi ve yerel yönetimlerin değişik birimlerinde kamu görevlisi olarak işe başlayacakları gibi bankalar yanı sıra değişik özelsektör kuruluşlarında işe başlamaktadırlar. Yanı sıra mezunlar sosyal bilimler alanında akademik kariyerde yapabilmektedirler.