Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin tarih bilinci, milli ruh ve şuur kazanmalarını, toplumla bütünleşmelerini, çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere aktif olarak katılmalarını sağlamak amacıyla, belediyeler, üniversiteler, sivil toplum örgütleri ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde 15-21 Mayıs tarihleri arasında 81 il ile KKTC, Almanya, Fransa, Avusturya, Hollanda ve Azerbaycan’dan gelecek temsilcilerin de katılacağı bir dizi etkinlik gerçekleştirecektir.

Temsilci gençler, tüm hafta boyunca yapılacak olan faaliyetlere katılacaktır. Ayrıca gençler 09-20 Mayıs tarihleri arasındaki Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti’ nin kültürel ve tarihi yerleri gezdirilecektir. (İstanbul, Çanakkale, Bursa) 

Bu etkinliklerde temsilci genç olarak yer almak isteyen öğrenci arkadaşlarımızın Bakanlık internet adresindeki (www.gsb.gov.tr)  başvuru formunu doldurarak; en geç 23.02.2018 tarihine kadar temsil etmek istediği ilin herhangi bir gençlik merkezine başvuru formunu teslim ederek işlemi tamamlamış olması gerekmektedir. 

Temsilci Genç adayı öğrenciler, temsilci gençlerin seçim kriterleri, etkinlik boyunca yapılacak faaliyetler, başvuru şartları gibi tüm bilgileri Dekanlıktan öğrenebilirler…

  2017 - 2021
Stratejik Plan
Kurum İç
Değerlendirme Raporu (KİDR)
Kariyer Planlama Öneri, İstek Formu